header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

PDF Drukuj
Wpisany przez Kaśka Olaczek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 08:30

Jura2015

ZnacznikAKTUALNOŚCI:

Szykujemy się na kolejną edycję Rajdu Jura!

W tym roku odbędzie się 41. edycja Rajdu Politechniki Łódzkiej "Jura". Przygotowaliśmy cztery trasy urozmaicone pod względem długości, stopnia trudności oraz czasu trwania:

  • rowerową,
  • dwie piesze 3-dniowe,
  • pieszą 2- dniową (wyjazd z Łodzi w sobotę rano).
OTWIERAMY LISTY UCZESTNIKÓW! ZAPISY TRWAJĄ DO 4 MAJA.

 

ZnacznikKONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon:

603 382 949- Ala Walczak, Kierownik Rajdu.

604 399 196 - Kaśka Olaczek, Zastępca Kierownika

 

ZnacznikJAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zgłoszenia* na Rajd przyjmowane są poprzez Formularz Zgłoszeniowy

Lub

Zgłoszenia* można kierować pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy podać:

- Imię i nazwisko uczestnika

- Student / nie-student (czy przysługują zniżki i jest ważna legitymacja studencka)

- Dokładny adres zameldowania

- PESEL

- Telefon

- Adres e-mail

- Numer trasy

- Transport własny / transport pociągiem Rajdowym

Uwaga! Zgłoszenie uważa się za przyjęte tylko i wyłącznie po otrzymaniu maila zwrotnego! Jeśli go nie otrzymałeś/aś napisz do nas ponownie!

Zgłaszając więcej osób prosimy koniecznie podać również ich dane osobowe.

 

*Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Regulaminu Rajdu

Polub nas na Facebooku!

Facebook

 

Siłacz

_________

PATRON HONOROWY:

PŁ

Prorektor ds. edukacji prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak

 

ORGANIZATOR:

 

PATRON MEDIALNY:

SR Żak

 

PARTNER:


 

ZnacznikTRASY:

TRASA 1

Trasa piesza I (3-dniowa)

Prowadzący:

Patka

Patrycja "Patka" Augustyniak

Dzień 1 (piątek)

Pierwszego dnia startujemy z Pilicy. Dalej szlakiem "Orlich gniazd" dotrzemy do jednej z warowni jurajskich - zamku Smoleń. Drogą uwieńczoną malowniczymi skałkami docieramy do kolejnej warowni - zamku w Ogrodzieńcu, czyli najwyżej usytuowanego zamku na całej Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. A z zamku już tylko kilka kroków dzieli nas od noclegu :)

Dzień 2 (sobota)

Drugi dzień to kolejne "orle gniazda". Tym razem zaczniemy od zupełnie innej strony - Mirów i Bobolice. Pokonamy czasoprzestrzeń dzielącą nas od tego właśnie miejsca z Podzamcza komunikacją miejską :) Naszą dalszą przygodę uświetni nam pokonanie siebie, czyli test sprawnościowy sprawdzający elastyczność naszego ciała w jaskini Berkowej. Ostatnia atrakcja dnia, to zamek Morsko i ognisko podsumowujące :-)

Dzień 3 (niedziela)

Ostatni dzień, jak to na wywczasie, zazwyczaj jest najbardziej męczący, więc poleżymy i pomoczymy stópki nad zalewem obok Kostkowic

----------

TRASA 2

Trasa piesza II (3-dniowa)

Prowadzący:

Jarek Wojtyra

Jarek "Wojtyr" Wojtyra

Dzień 1 (piątek)

Podczas wędrówki po zdobyciu Kluczy odwiedzimy największą piaskownicę w Polsce. Po drodze miniemy czubek Czubatki, jaskinię Rudnicką oraz nurt Białej Przemszy i powędrujemy dalej na północ w kierunku Podzamcza i ruin zamku Ogrodzieniec.

Dzień 2 (sobota)

Drugiego dnia za punkt do podziwiania widoków posłuży nam Suchy Połeć. Po minięciu Góry Birów podążymy na północ najsłynniejszym szlakiem Jurajskim w kierunku Wielkiego Okiennika, Zamku Morsko i Góry Zborów, która kryje wiele tajemnic a dla odważnych również możliwe do eksploracji niesamowite jaskinie. Po wizycie u czarownic udamy się na ucztę przy ogniu w Kroczycach.

Dzień 3 (niedziela)

Ostatniego dnia jeżeli sił po nocnej biesiadzie starczy odwiedzimy dwa bratnie zamki a następnie udamy się w drogę powrotną.

-----------

TRASA 3

Trasa piesza III (2-dniowa)

Prowadzący:

Swistak

Maciek "Świstak" Bolanowski

Dzień 1 (sobota)

Dojazd do Janowa k. Częstochowy, następnie Złoty Potok, skąd skręcamy na południowy zachód przez Czatachowa k. Skały nazwanej wdzięcznie Wampirek. Odbijamy w Przewodziszowicach na wschód i najpierw czarnym szlakiem, następnie niebieskim przemieszczamy się na wysokość miejscowości Niegowa na "Wielką Górę". Skręcamy na południe do zamku Mirów, a następnie zamku w Bobolicach. Dalej przez Zdód i Skały Kroczyckie do Kroczyc na ognisko i nocleg.

Dzień 2 (niedziela)

Drugi dzień rozpoczniemy od śniadania i szykowania się do wyjścia na oglądanie Skał Morskich. Następnie czerwonym szlakiem pójdziemy na północ do Skał Rzędkowickich, skąd zabierze nas bus do Częstochowy.

----------

TRASA 4

Trasa rowerowa

Prowadzący:

Sivek

Krzysiek "Sivek" Kuncewicz- Jurek

Dzień 1 (piątek) - 65 km

Pociągiem dojeżdżamy do Zawiercia, mijamy Zamek Ogrodzieniec i zostawiamy rzeczy w Podzamczu w którym będziemy później nocować. Oglądamy ruiny strażnicy w Ryczowie, krajobraz Doliny Wodącej i Ruiny zamku w Rezerwacie Smoleń. Mijamy ruiny kościoła Świętych Walentego i Stanisława w Pilicy, Zamek Bydlinie, Rezerwat gór Chełm i na koniec Ruiny prochowni w Ogrodzieńcu oraz wracamy do Zamku. Koniec dnia w Podzamczu.

Dzień 2 (sobota) - 52 km

Z Podzamcza przejeżdżamy przez charakterystyczną skałę Okiennik, po czym oglądamy Zamek Bąkowiec i dojeżdżamy do Kroczyc gdzie zostawiamy nasz bagaż. Dalej na naszej trasie mijamy tereny należące do wspinaczy czyli Podlesice, Rzędkowice, Górę Zborów i zatrzymujemy się przy Jaskini Głębokiej gdzie mieszczą się również 3 inne dziury w ziemi. Kontynuujemy wycieczkę przez Łutowiec, Mirów (zamek) i Bobolice (zamek). Dojeżdżamy do bazy rajdu w Kroczycach gdzie spotykamy inne wędrujące grupy. Ognisko, śpiew itp.

Dzień 3 (niedziela) - 60 km

Ruszamy z Kroczyc. Przejeżdżamy przez Mirów, Bobolice, Ostrężnik, Złoty Potok i malowniczym Rezerwatem Sokole Góry dojeżdżamy do zamku w Olsztynie. Rajd kończy się w Częstochowie na dworu PKP.

 

ZnacznikKOSZT RAJDU:

Student Nie- student
II- dniowa III- dniowa II- dniowa III- dniowa
Wpisowe* : 80 zł 90 zł 85 zł 95 zł
Przejazd : 60 zł 60 zł 100 zł 100 zł

*Wpisowe obejmuje: noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu,ciepły posiłek na zakończenie.

 

Uwaga! Do korzystania ze zniżek uprawnione są osoby z ważną legitymacją studencką, które nie ukończyły 26 lat lub osoby z ważną legitymacją studencką studiów III stopnia.

 

ZnacznikCO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Trasy piesze: wygodny plecak (najlepiej z pasem biodrowym ok. 60l.), karimata, śpiwór, wygodne buty (najlepiej rozchodzone i za kostkę), lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka przeciwdeszczowa (lub peleryna), łyżka, nóż, kubek, latarka (najlepiej czołówka), kilka par skarpet, przybory toaletowe

Trasa rowerowa: rower (wraz ze sprawnym oświetleniem), zapasowe dętki, sakwy (lub wygodne plecaki z pasem biodrowym ok. 60l), śpiwór, wygodne buty na rower, lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa, łyżka, nóż, kubek, przybory toaletowe. Polecamy również rękawiczki rowerowe oraz kask.

Mile widziane wszelkiego typu instrumenty muzyczne: począwszy od gitar, na turystycznych pianinach skończywszy :-)

 

ZnacznikWYŻYWIENIE:

Dobrze jest zabrać ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kabanosy, sery, dżemy (można wyczyścić spiżarnię). Przydadzą się również czekolady, ciastka i inne łakocie w każdej ilości i rodzaju.

Na jedzenie "obiadowe" w standardach turystycznych (tzw. glumza wg. fantazji przewodnika i uczestników) będzie niewielka zrzutka.

Na zakończenie rajdu każdy uczestnik dostanie ciepły posiłek.

 

ZnacznikPOZOSTAŁE INFORMACJE:

Impreza jest organizowana na kształt innych podobnych. Pamiętajcie, że przewodnik nie jest opiekunem i każdy odpowiada za siebie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, zwiedzanie, odpoczynek i wspólne wygłupy. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

W razie pytań służymy pomocą.

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 19:22