header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

PDF Drukuj
Wpisany przez Kaśka Olaczek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 00:00

ZnacznikAKTUALNOŚCI:

Szykujemy się na kolejną edycję Rajdu Jura!

W tym roku w dniach 17-19 maja odbędzie się jubileuszowa 45. edycja Rajdu Politechniki Łódzkiej "Jura".

Przygotowaliśmy trzy trasy, urozmaicone pod względem długości, stopnia trudności oraz czasu trwania:

  • pieszą 3-dniową "Pierożka"
  • pieszą 3-dniową pod przewodnictwem Marcina Olejnika.
  • pieszą 2- dniową (wyjazd z Łodzi w sobotę rano), którą prowadzi Patrycja "Patka" Augustyniak
  • pieszą 2- dniową "Igora Kotyły"


OTWIERAMY LISTY UCZESTNIKÓW! ZAPISY TRWAJĄ DO 6 MAJA.

 

ZnacznikKONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon:

668 522 517- Karolina Wójcik, Kierownik Rajdu

512 546 826- Damian Kowalczyk, Zastępca Kierownika

ZnacznikJAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zgłoszenia* na Rajd przyjmowane są poprzez Formularz Zgłoszeniowy

Lub

Zgłoszenia* można kierować pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy podać:

- Imię i nazwisko uczestnika

- Student / nie-student (czy przysługują zniżki i jest ważna legitymacja studencka)

- Dokładny adres zameldowania

- PESEL

- Telefon

- Adres e-mail

- Numer trasy

- Transport własny / transport pociągiem Rajdowym

Uwaga! Zgłoszenie uważa się za przyjęte tylko i wyłącznie po otrzymaniu maila zwrotnego! Jeśli go nie otrzymałeś/aś napisz do nas ponownie!

Zgłaszając więcej osób prosimy koniecznie podać również ich dane osobowe.

 

*Wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację Regulaminu Rajdu

Polub nas na Facebooku!

Facebook

 

Siłacz

_________

PATRON HONOROWY:

PŁ

Prorektor

ds. studenckich

dr hab. inż. Witold Pawłowski

 

ORGANIZATOR:

PATRON MEDIALNY:

SR Żak

 

PARTNER:


 

ZnacznikTRASY:

TRASA 1

Trasa piesza I (3-dniowa)

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

 

Krzysztof "Pierożek" Jóźwiak

Będziemy wędrować w bliskości ścieżek (i sił) przyrody. Zamówiona dobra pogoda. Uwaga, można spodziewać się śladowych ilości asfaltu. Po drodze przewidziane jaskinie ( dla chętnych - weźcie ubrania na zmianę).

Dzień 1 (Dolina Prądnika)

Damy się porwać urokom Ojcowskiego Parku Narodowego. Przejdziemy obok osady młynarskiej i ruin zamku w Ojcowie. Zobaczymy Bramę Krakowską i jaskinie Ciemną. Dalej, aby pobudzić trochę nasze uczucia spoczniemy przy źródełku miłości i uczynimy przechadzkę po dzikiej dolinie Sąspowskiej.

Dzień 2 (Dolina Racławki)

Tym razem przejdziemy się doliną Racławki. Następnie obejrzymy kilka dzieł stworzonych przez człowieka, mijając kamieniołomy i kopalnie w Dubiu i Czatkowicach. Od Diabelskiego Mostu przejdziemy do boskiego sanktuarium, czyli klasztoru Karmelitów. Stamtąd miejmy nadzieje z bożą, a nie diablą pomocą dojdziemy na nasz drugi nocleg.

Dzień 3 (Dolina Wisły)

Eksplorujemy dawną stolicę Polski._________________________________________________________________________________

TRASA 2

Trasa piesza II (3-dniowa)

Liczba miejsc: 20

Prowadzący:

Marcin Olejnik

Dzień 1

Zaczniemy od odwiedzenia zamku Korzkiew. Później wraz z Prądnikiem wkroczymy poprzez Bramę Krakowską do Ojcowskiego Parku Narodowego. Tam, między innymi, zobaczymy zamek w Ojcowie, Kaplicę Na Wodzie, Maczugę Herkulesa czy Zamek w Pieskowej Skale. Następnie opuścimy park narodowy, żeby odwiedzić zabytkowy kościół w Sąspowie, zbudowany na wapiennej skale. Następnie przez Park Krajobrazowy Dolinek Krakowskich dotrzemy do noclegu w Łazach.

Dzień 2

Drugiego dnia będziemy kontynuować zwiedzanie Parku Krajobrazowego Dolinek Krakowskich. Odwiedzimy między innymi Słoneczne Skały, Kalwarię Czubrowicką i przejdziemy przez dawne pole Bitwy pod Racławicami. Odwiedzimy XVI-wieczny drewniany kościół w Paczółtowicach, a następnie Klasztor Karmelitów w Czernej. Ostatnia prosta i dotrzemy na drugi nocleg w Nowej Górze.

Dzień 3

Dzień zaczniemy od przejazdu busem do Krzeszowic. Główną atrakcją tego dnia będzie zamek Tenczyn w Rudnie. W zależności od sił i chęci, w Krzeszowicach i w drodze do Rudna odwiedzić możemy m. in. XIX-wieczny Pałac Potockich, Bramę Zwierzyniecką czy XVIII-wieczną dzwonnicę przykościelną.

_________________________________________________________________________________

TRASA 3

Trasa piesza III (2-dniowa)

Liczba miejsc: 11

Prowadzący:

Patrycja "Patka" Augustyniak

Dzień 1
W pierwszy dzień oczy cieszyć będą skały na ziemi i pod ziemią. Przetestujemy korytarze jaskini dzikiej, mamutowej i łabajowej, sprawdzimy czy wodospad nadal szumi koło dupy słonia i czy słynne bramy jurajskie podpierane są patykami.

Biały Kościół - Wierzchowie - Karniowice - Będkowice - Bębło (jak będą siły i chęci to zahaczymy o Ojcowski Park Narodowy napić się wody ze źródełka miłości).

Nocleg w Nowej Gorze - zabierze nas tam autobus.

Dzień 2

W drugi dzień cudownie byłoby dotrzeć na zamek Tęczyn. Jeżeli jednak nogi odmówią posłuszeństwa, to pooglądamy kopalnie i zamek Potockich w Krzeszowicach._________________________________________________________________________________

TRASA 4

Trasa piesza VI (2-dniowa)

Liczba miejsc: 11

Prowadzący:

Igor Kotyło

Dojazd z Krakowa do Białego Kościoła. Kościół świętego Mikołaja - kaplica zstąpienia Chrystusa Pana - Jaskinia Maszycka - winnica Krokoszowka Górska (z możliwością zorganizowania degustacji wina) - Brama Krakowska - słoń z obeliskiem na grzbiecie - biały kościół - dojazd na nocleg autobusem._________________________________________________________________________________

ZnacznikKOSZT RAJDU:

Student Nie- student
II- dniowa III- dniowa II- dniowa III- dniowa
Wpisowe* : 95 zł 105 zł 100 zł 110 zł
Przejazd : 60 zł 60 zł 100 zł 100 zł

*Wpisowe obejmuje: noclegi, ubezpieczenie, bilety wstępu,ciepły posiłek na zakończenie.

 

Uwaga! Do korzystania ze zniżek uprawnione są osoby z ważną legitymacją studencką, które nie ukończyły 26 lat lub osoby z ważną legitymacją studencką studiów III stopnia.

 

ZnacznikCO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Trasy piesze: wygodny plecak (najlepiej z pasem biodrowym ok. 60l.), karimata, śpiwór, wygodne buty (najlepiej rozchodzone i za kostkę), lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka przeciwdeszczowa (lub peleryna), łyżka, nóż, kubek, latarka (najlepiej czołówka), kilka par skarpet, przybory toaletowe

Trasa rowerowa: rower (wraz ze sprawnym oświetleniem), zapasowe dętki, sakwy (lub wygodne plecaki z pasem biodrowym ok. 60l), śpiwór, wygodne buty na rower, lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa, łyżka, nóż, kubek, przybory toaletowe. Polecamy również rękawiczki rowerowe oraz kask.

Mile widziane wszelkiego typu instrumenty muzyczne: począwszy od gitar, na turystycznych pianinach skończywszy :-)

 

ZnacznikWYŻYWIENIE:

Dobrze jest zabrać ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kabanosy, sery, dżemy (można wyczyścić spiżarnię). Przydadzą się również czekolady, ciastka i inne łakocie w każdej ilości i rodzaju.

Na jedzenie "obiadowe" w standardach turystycznych (tzw. glumza wg. fantazji przewodnika i uczestników) będzie niewielka zrzutka.

Na zakończenie rajdu każdy uczestnik dostanie ciepły posiłek.

 

ZnacznikPOZOSTAŁE INFORMACJE:

Impreza jest organizowana na kształt innych podobnych. Pamiętajcie, że przewodnik nie jest opiekunem i każdy odpowiada za siebie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, zwiedzanie, odpoczynek i wspólne wygłupy. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

W razie pytań służymy pomocą.

Poprawiony: sobota, 20 kwietnia 2019 22:21