header

Lokalizacja klubu

{article Siedziba klubu SKT PŁazik}{text} {readmore}{/article}

Kalendarz

{article Kalendarz}{text} {readmore}{/article}

PDF Drukuj
Wpisany przez Kaśka Olaczek   
poniedziałek, 23 kwietnia 2012 08:30

Jura 2014

AKTUALNOŚCI:

Szykujemy się na kolejną edycję Rajdu Jura!

W tym roku obchodzimy jubileuszową, bo 40-tą edycję Rajdu "Jura". Z tej okazji zorganizowaliśmy 4 trasy: dwie rowerowe i dwie piesze urozmaicone pod względem długości i stopnia trudności. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wędrówki szlakami Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej!

--------

Warto dodać, że obecność na naszym Rajdzie zalicza imprezę masową z WF-u!

--------

OTWIERAMY LISTY UCZESTNIKÓW! ZAPISY TRWAJĄ DO 5 MAJA.

--------

Polub nas na Facebooku! Facebook- Rajd Jura

 

KONTAKT:

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon:

603 382 949- Ala Walczak, Kierownik Rajdu.

604 399 196 - Kaśka Olaczek, Zastępca Kierownika

 

 

PATRON HONOROWY:

PŁ

Prorektor ds. edukacji prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak

 

ORGANIZATOR:

 

PATRON MEDIALNY:

SR Żak

 

PARTNER:


TRASY:

TRASA 1

Trasa piesza I

Prowadzący:

Patka

Patrycja "Patka" Augustyniak

Dzień 1:

Zaczynamy od PKP Rudawa, potem niebieskim szlakiem (bo właśnie taki kolor będzie miało niebo, jak będziemy wędrować). Początkowo wędrujemy przez tereny miejsko - wiejskie, następnie wkraczamy na tereny leśne - dolina Będkowska. Tam będziemy mogli podziwiać największy wodospad na całej Jurze, czyli wodospad Szum. Po tych niesamowitych widokach, w zależności od sił i chęci, poszukamy jaskini Łabajowej, stamtąd już prosto do Schroniska gdzie mamy nocleg w Łazach.

Dzień 2:

Ze schroniska udajemy się do Wierzchowic, stamtąd już będziemy cały czas na szlaku dolinek Jurajskich. W ten dzień będziemy zwiedzać południową część Ojcowskiego Parku Narodowego, który mam nadzieję, zachwyci niejednego. Nocleg w Sąspowie uwieńczy dwa dni rajdu.

Dzień 3:

W zależności od sił i chęci zwiedzimy okolicę - Maczugę Herkulesa. Po południu odjazd z Krakowa do Łodzi.

----------

TRASA 2

Trasa piesza II

Prowadzący:

Jarek "Wojtyr" Wojtyra

Dzień 1

To dłuższy "spacer" po dolinkach podkrakowskich. Zaczniemy od Białego Kościoła, choć księży w nim raczej nie spotkamy, wędrując na Zamkowej Skale poszukamy ruin, a właściwie resztek zamku z XIV w., zobaczymy co ciekawego skrywa w sobie rezerwat Kluczwody, spróbujemy odnaleźć granicę cesarstw Austrii i Rosji. Odwiedzimy sklepik w Bolechowicach, żeby po dokonanym w nim grzechach dotrzeć pod Filar Pokutników. Po drodze do Gaju Kobylańskiego sprawdzimy, czemu góra z krzyżem Zamarła, a w dalszej drodze na nocleg w Łazach miniemy Kulę, Żabiego Konia, Dzwon, Szarą Płytę, Płetwę i Cycówkę, niewykluczone jest też, że zdążymy chwilę pobiwakować z widokiem na Dupę Słonia.

Dzień 2

Po uciechach wszelakich noclegu w Łazach odwiedzimy dolinę Szklarki razem z jej skałkami, jaskiniami i pięknym punktem widokowym na szczycie sokolików, dalej powędrujemy do Ojcowskiego Parku Narodowego i jego pięknymi szlakami dotrzemy do Sąspowa.

Dzień 3

To już niespieszne pożegnanie z Jurą Krakowsko - Częstochowską podziwiając perełki Ojcowskiego Parku Narodowego.

-----------

TRASA 3

Trasa rowerowa z bagażem

Prowadzący:

Krzysiek Olasek

Dzień 1 (45-60km)

Dojazd z Miechowa do Łazów k. Jerzmanowic - rozgrzewka po płaskich, głównie asfaltowanych trasach. Bliżej miejsca noclegu proponuję zahaczyć o standardowe atrakcje Jury w okolicach Krakowa: Ojcowski Park Narodowy, Dolina Prądnika, skały, jaskinie, kamory.

Dzień 2 (długość zależna od chęci i nachylenia szlaków bo proponuję bardziej "terenowy" dzień)

Przejazd do Sąspowa i zwiedzanie okolicy (z bagażem lub bez): Dolina Będkowska, Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie, lasy, górki, wąwozy i rzeczki, ew. wybrane atrakcje z dnia 1., których nie udało się zobaczyć.

Dzień 3 (50-70km)

Sąspów - Zawiercie

W zależności od czasu, chęci i pogody możemy zaliczyć po drodze takie atrakcje jak: zamek Rabsztyn k. Olkusza, Pustynia Błędowska,zamek w Ogrodzieńcu.

UWAGA! Na tę trasę polecamy zabrać sakwy rowerowe mocowane do roweru!

----------

TRASA 4

Trasa rowerowa bez bagażu

Prowadzący:

Świch

Maciek "Świstak" Bolanowski

Dzień 1 (40 - 50km)

Pociągiem do Krakowa, przesiadka i lądujemy w Krzeszowicach. Dalej asfalcikiem- Siedlec, Rezerwat Dolina Racławki, Szklary, Schronisko w Łazach. Zrzucamy graty, może szamiemy obiad. Na lekko tniemy Doliną Będkowską i Doliną Kobylańską.

Dzień 2 (55 - 60 km)

Przejazd na szybko z Łazów do Sąspowa, gdzie zrzucamy bambetle i bez zbędnego obciążenia jedziemy zwiedzać zamek "Pieskowa Skała". Następnie przez Trzyciąż i Małaszyce docieramy do Dłubiańskiego PN, gdzie chłoniemy jak gąbki piękno krajobrazu. Do Sąspowa, na wiczorne ognisko docieramy zaliczając kolejne miejscowości: Minogę- gdzie popatrzymy sobie na Dwór Wężyków oraz Skałę, w której  ... są z pewnością w pełni wyposażone sklepy.

Dzień 3 (40- 50 km)

Z Sąspowa urządzamy sobie zjazd Ojcowskim PN, cykając pożegnalne fotki przy "Bramie Krakowskiej". Następnie docieramy do Krakowa i hajda do domu.

*Co znaczy "bez bagażu"? Najkrótszą możliwie drogą dojeżdżacie do miejsca noclegowego, gdzie zostawiacie sakwy/plecaki. Następnie, bez zbędnego obciążenia, jeździcie w dalszą drogę.

 

 

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Zapisy prosimy kierować pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W mailu prosimy podać:

- Imię i nazwisko uczestnika

- Student / nie-student (czy przysługują zniżki i jest ważna legitymacja studencka)

- Dokładny adres zameldowania

- PESEL

- Telefon

- Numer trasy

- Transport własny / transport pociągiem Rajdowym

 

Uwaga! Zgłaszając więcej osób prosimy koniecznie podać również ich dane osobowe.

 

KOSZT RAJDU:

Student Nie-student
Wpisowe:

Noclegi, Ubezpieczenie, bilety wstępu, ciepły posiłek na zakończenie

85 zł 90 zł
Przejazd: Transport w dwie strony 60 zł 100 zł

 

Uwaga! Do korzystania ze zniżek uprawnione są osoby z ważną legitymacją studencką, które nie ukończyły 26 lat lub osoby z ważną legitymacją studencką studiów III stopnia.

 

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

Trasy piesze: wygodny plecak (najlepiej z pasem biodrowym ok. 60l.), karimata, śpiwór, wygodne buty (najlepiej rozchodzone i za kostkę), lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka przeciwdeszczowa (lub peleryna), łyżka, nóż, kubek, latarka (najlepiej czołówka), kilka par skarpet, przybory toaletowe

Trasa rowerowa: rower (wraz ze sprawnym oświetleniem), zapasowe dętki, sakwy (lub wygodne plecaki z pasem biodrowym ok. 60l), śpiwór, wygodne buty na rower, lekkie buty na zmianę, ciepły sweter lub polar, kurtka lub peleryna przeciwdeszczowa, łyżka, nóż, kubek, przybory toaletowe. Polecamy również rękawiczki rowerowe oraz kask.

Mile widziane wszelkiego typu instrumenty muzyczne: począwszy od gitar, na turystycznych pianinach skończywszy :-)

 

WYŻYWIENIE:

Dobrze jest zabrać ze sobą suchy prowiant na kanapki, np. kabanosy, sery, dżemy (można wyczyścić spiżarnię). Przydadzą się również czekolady, ciastka i inne łakocie w każdej ilości i rodzaju.

Na jedzenie "obiadowe" w standardach turystycznych (tzw. glumza wg. fantazji przewodnika i uczestników) będzie niewielka zrzutka.

Na zakończenie rajdu każdy uczestnik dostanie ciepły posiłek.

 

POZOSTAŁE INFORMACJE:

Impreza jest organizowana na kształt innych podobnych. Pamiętajcie, że przewodnik nie jest opiekunem i każdy odpowiada za siebie.

Chodzimy po górach od rana do późnego popołudnia z przerwami na jedzenie, podziwianie widoków, zwiedzanie, odpoczynek i wspólne wygłupy. Wieczorem wspólnie przygotowujemy gorący posiłek z zakupionych wcześniej produktów.

W razie pytań służymy pomocą.

Poprawiony: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 14:06